Gumbies

Webová stránka značky: Gumbies
 

Gumbies

Gumbies je ideální letní obuv do města i do přírody ve světě nazývaná Flip-Flop. Jsou to boty pro milovníky aktivního života, stylu a pohodlí, kteří hledají maximální komfort pro své nohy a nespokojí se s kompromisem. Jsou vyrobeny z přírodních materiálů šetrných k životnímu prostředí. Přesně kopírují tvar nohy a klenbu chodidla, což není v této kategorii bot obvyklé. Zvlášť velký důraz byl při vývoji kladen na řešení kritické oblasti mezi prsty, tak, aby i celodenní nošení bylo příjemné. Vnější stranu bot tvoří pevná vlákna, která zajišťují dostatečnou odolnost při všech aktivitách. Vnitřní výstelka je vyrobena z měkkého, přírodního a na dotek příjemného materiálu. Duální EVA mid sole podrážka zajišťuje maximální komfort při nošení. Gumbies se vyrábějí v mnoha řadách a barevných provedeních. Ať už jsou to dámské „Pink Hibiscus“ nebo pánské „Camouflage“ ve vojenském stylu, budete v nich vždy jak v bavlnce. Gumbies se dnes nosí po celém světě a v roce 2015 je společnost Sportica s.r.o. přínáší také na Český a Slovenský trh. Celou kolekci najdete na eshopu www.sportica.eu

S Gumbies cesta začíná…

The Story of Gumbies

Hledání perfektních bot.

Vznik značky Gumbies měl na začátku jednu zajímavou okolnost. Před léty, při svých toulkách Austrálií, jejich duchovní otec Michel Maurer objevil domorodý rituál Walkabout – tedy podstoupení cesty hledání v období dospívání. V té době však ještě netušil na kolik jej tento zážitek ovlivní.

Michel se nikdy nechtěl vázat, měl v sobě touhu po svobodě a dobrodružství. Pocit nesvobody ho doma dusil a zároveň chtěl něco vytvořit, něco výjimečného. Po mnohých experimentech a nápadech přece jen zahlédl malé světlo na konci tunelu.

Definitivně se rozhodl, že půjde trnitou cestou vlastních vizí a naplní si své sny.

Michel opustil svůj domov s malými úsporami, batohem a hlavou plnou svých snů. Našel si práci a zároveň rozvíjel svou vášeň pro vymýšlení nových věcí. Pak si jednou přečetl článek slavného obuvníka, který popisoval dlouhou a trnitou cestu plnou tvrdé práce korunovanou úspěchem…..

Právě tento impuls vzbudil další vlnu vášně a kreativity s cílem vytvořit užitečnou a krásnou věc. Nová značka měla vyjadřovat také Michelův charakter, jednoduchost a především tolik milovanou svobodu. Se šetrností k přírodě a s využitím přírodních materiálů, hledal tu ideální cestu k výrobě pohodlné obuvi pro volných čas.

Tato chvíle se stala milníkem pro boty a značku Gumbies.

Cestou dlouhého a složitého testování zjistil, že původní materiál podobný pneumatice, který chtěl recyklovat má dobrou odolnost, nikoli však komfortní vlastnosti a proto vymyslel trochu jiné řešení. Použil již recyklovanou pryž spojenou jutou doplněnou v sendvičovém provedení materiálem EVA, který zaručuje pružnost a pohodlí a na vrchní část umístil kvalitní přírodní plátno, které zprostředkovává příjemný kontakt obuvi s chodidlem.

V dalším kroku doplnil obuv o moderní barevné odstíny a povedené grafické symboly, které dohromady vyjadřují svobodu a jedinečný pohled na svět a nové Gumbies byly tu!

Gumbies se nyní nosí po celém světě, jejich uživatelé oslavují volnost, zábavu a lásku k životu.

Michel věří, že život je krátký na to, aby byl komplikovaný. Jeho vzkaz zní: Nedělej věci složitými, šplhej třeba po horách, choď do přírody, surfuj, užívej volnost a svobodu…

… choď v Gumbies.

(http://www.sportica.cz/gumbies/)

Žádné produkty od výrobce Gumbies nebyly nalezeny....